Доби црвен картон по само пет секунди поради кунг-фу потег (ВИДЕО)

На мечот меѓу младинските репрезентации на Јордан и Таџикистан беше доделен црвен картон по само пет секунди, откако Бакер Камал Кабун направи страшен прекршок.

На самиот почеток на натпреварот, напаѓачот на Јордан се обиде да ја освои топката, но тоа го направи на ужасен начин и можеше сериозно да го повреди дефанзивецот Мехрубон Каримов.