Во фудбалот видовме сѐ, но не и ваков начин на изведување пенал! (ВИДЕО)

За време на викендот во англискиот Чемпионшип беше виден еден од најчудните изведени пенали во историјата на фудбалот

Имено, во 89. минута од натпреварот меѓу Барнсли и Чарлтон, беше досуден пенал за гостите, а одговорноста ја превзема Ли Тејлос, кој постигна „фраерски“ погодок. Тој се прошета низ казнениот простор, а кога стигна до белата точка ладнокрвно ја смести топката во мрежата, притоа голманот го испрати на спротивната страна.