Проектилот на Милинковиќ-Савиќ кој го спаси Лацио од пораз (ВИДЕО)

Сергеј Милинковиќ - Савиќ е херојот на Лацио во дуелот од 19. коло против Торино, откако на „Олимпико“ испрати вистински проектил за да ги постави конечните 1-1.