Нова урнебесна „мајсторија“ - дефанзивец на Осасуна си даде автогол од пола терен (ВИДЕО)

„Мајсторов“ е дефанзивец на Осасуна, Аридане Ернандез, кој ги изнасмеа сите на мечот против Мирандес откако успеа да си даде автогол од – пола терен.