Најглупаво шутнатата паненка во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

За ваков потег – коментар не е потребен. Талентот е Хави Рос, фудбалер на Сарагоса, која преку плејофот се надеваше на место во Ла Лига, ама... Сакаше да биде мангуп, шутна толку мизерно, што голманот лесно си ја фати топката, а Сарагоса ќе мора и следната сезона да се „тепа“ во Сегунда.