Маестрални „ножички“ во Русија, голманот не успеа ниту да мрдне (ВИДЕО)

На мечот меѓу Урал и Арсенал (1-3), напаѓачот на домаќините Ерик Бичфалв постигна одличен гол со „ножички“, а голманот не успеа ниту да мрдне.