Ливерпул го стресе Њукасл со голчиште на Ловрен! (ВИДЕО)

Ливерпул стигна до водство против Њукасл во 11. минута од мечот на „Енфилд“ кога Дејан Ловрен постигна спектакуларен погодок за 1-0. Инаку, во моментов „црвените“ водат со 2-0, откако вториот гол го постигна Мохамед Салах.