Куче преврте велосипедист среде трка на „Тур Д'Франс“ (ВИДЕО)

Белгискиот велосипедист Ив Лампаер доживеа бизарна несреќа на најпрестижната светска трка „Тур Д'Франс“ за време на 12-та етапа, откако едно куче влета на патеката и го турна белгиецот од велосипедот.