Јужноамерикански мајстории: Колумбиецот Боре со ножички ја потопи Јапонија (ВИДЕО)

Колумбија ја победи Јапонија со 2-1 во пријателски меч, а јунак на мечот е Рафаел Боре, колумбискиот репрезентативец од Ајнтрахт Франкфурт кој постигна страшен гол со – ножички.

Погодокот на Боре треба да се погледне неколкупати – фантастичен е