Ѓоковиќ секогаш има време за своите најмлади фанови (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ моментално е во Рим, каде се подготвува за настап на тамошниот мастерс турнир. Тој денеска имаше отворен тренинг со многу дечиња, а дел од нив добија и шанса да одиграат неколку минути со него. Потоа направи и една групна фотографија со десетиците дечиња, кои беа со него на дружење.