Ѓоковиќ изведе мајсторски потег, па порача: Тоа е тоа, си одам (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се забавуваше на еден пријателски меч, а по одличен поен со удар меѓу нозе реши да се пошегува и да се поздрави со публиката како да е крај на натпреварот.

T