Дајте му ја наградата „Пушкаш“: Овие „ножички“ немаат конкуренција (ВИДЕО)

Фудбалер на Фламенго постигна неверојатен гол со „ножички“ во бразилскиот шампионат против Цеара, па и противничките навивачи му аплаудираа.