Брутална тепачка на трибините во НБА! (ВИДЕО)

На меч од плеј-оф серијата меѓу ЛА Лејкерс и Мемфис се случила брутална тепачка на трибините, меѓу фанови на двата клуба. Навивачот на Лејкерс, покрупен и, очигледно, попоготвен за вакви ситуации не се воздржуваше да го „накити“ со тупаници својот ривал. Мораше да реагира човек, кој беше во непосредна близина за да го смири.