Саздовска го има потегот на мечот против Азербејџан (ВИДЕО)

Македонија го прегази Азербејџан со 37-22 за трета победа во квалификациите за Европското првенство (ЕП), а одличен меч одигра македонската репрезентативка Јована Саздовска.

Саздовска постигна седум голови против Азербејџан, а еден од нив во второто полувреме дефинитивно треба да се издвои затоа што на прекрасен начин ја матира голманката на ривалот.