Ечи песна на Мишо Ковач во хрватската соблекувална! (ВИДЕО)

Ракометарите на Хрватска очекувано беа во еуфорија по победата над Норвешка во полуфиналето на Европското првенство па во соблекувалната ечеше од радост и песна. 

Ја прославија победата со популарна песна од Мишо Ковач.