Тешка повреда на поранешната „вардарка“ Андреа Лекиќ (ВИДЕО)

Една од најдобрите светски ракометарки Андреа Лекиќ доживеа тешка повреда за време на натпреварот помеѓу Србија и Холандија на Европското првенство во Данска. 

Поранешната „вардарка“ во солзи го напушти теренот уште во првото полувреме.