Хрватка е хит на ракометното ЕП – го напрчи задникот за сите да го сликаат (ФОТО)

Хрватска имаше огромна навивачка поддршка во Грац, нешто слично како Македонија во Виена на ракометното Европско првенство, па избраниците на Лино Червар практично играа како дома во трите меча во кои „каубоите“ трипати победија.

И на последниот меч синоќа со Србија, една хрватска навивачка стана вистински хит, откако го напрчи задникот за фотографите во салата убаво да го сликаат. Хрватката се најде во центар на внимание кога примети дека фотографите ја сликаат, па одеднаш со убавиот задник за напрчи и фотографијата стана – вистински хит.