Алиоски целосно „откачи“ пред мечот против Блекбурн (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски учествуваше во новата победа на Лидс од 3-1 на гостувањето кај Блекбурн, со што неговиот тим дојде на чекор до пласман во Премиерлигата.

Интересно е тоа Лидс објави снимка од Алиоски, кој на урнебесен начин се движеше низ ходниците на стадионот.