Урнебесно: Вилшер се сокри во машина за перење и исплаши соиграч (ВИДЕО)

Фудбалерот на Вест хем, Џек Вилшер реши малку да се пошегува со неговиот соиграч Деклан Рејс, кој го слави 21. роденден.

Вилшер реши да се сокрие во машина за перење и да го почека Рајс. Кога помладиот фудбалер се приближи, Вилшер удри со раката по капакот на машината, го отвори и го исплаши неговиот соиграч.