Бивша порно ѕвезда стана директорка на премиерлигаш! (ФОТО)

Ева Ворли, чие вистинско име е Ема Бентон-Хјуз, е поставена за директорка на премиерлигашот Вест хем, а тоа немаше да биде воопшто интересно доколку таа во минатото не беше порно актерка.

Оваа 55-годишна жена во минатото била голема ѕвезда во филмовите за возрасни, а се прославила со сцените снимени на почетокот на 21 век.

Токму преку тие филмови се запознала со 71-годишниот газда Дејвид Саливан, кој реши да ја постави за директорка на тимот.