Погба со бунтовничка фризура за „Црните животи се важни“ (ФОТО)

Пол Погба е познат по своите чудни фризури и често бојадисување на косата, па денеска на дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Бормут конечно излезе со стајлинг кој значи нешто.

На косата го има ишишано логото на познатото движење „Црните животи се важни“, кое се рашири низ целиот свет и стана симбол против расизмот.