Калчото заврши, Дилета отиде да одмори и ги собра воздишките – мокра на зајдисонце (ФОТО)

Најсексапилната италијанска новинарка Дилета Леота во Италија е вистинска ѕвезда на Калчото, скоро рамо до рамо и со Кристијано Роналдо кога ќе се појави, а тоа најмногу поради своите бујни облини кои секојпат ги истакнува во преден план.

Откако викендов заврши Серија А, Дилета замина да одмори, ама не требаше многу за да ја сподели првата фотографија од својот одмор и да ги собере воздишките од сите. Мокра, на зајдисонце, со бујните гради во преден план, доволно за да најави дека социјалните мрежи допрва ќе „горат“ од нејзини слики од одморот.