Хит: Јокиќ ептен се опушти на песна на Мирослав Илиќ (ВИДЕО)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ игра феноменално во НБА-лигата на почетокот на сезоната, но сега стана хит на социјалните мрежи откако беше објавена интересна снимка, на која тој се опушта со песна на познатиот пејач Мирослав Илиќ.

Јокиќ ептен се опушти на хитот и малку „лудуваше“ и така ги насмеа неговите фанови на социјалните мрежи.