Голман сакаше да изведе аут, па направи глупост на годината (ВИДЕО)

Ким Сеун, голманот на клубот Улсан од Јужна Кореја, направи голема глупост на мечот против Поханг стилерс.

При резултат 2-1 за противникот, голманот реши да изведе аут, иако за такво нешто немаше потреба. Сеун ја фрли лошо топката, па Поханг го постигна и третиот гол.