Голман го измами судијата со итра интервенција од зад гол (ВИДЕО)

Бразилските медиуми пишуваат за една сцена од мечот меѓу Понте Прета и Фигуиренсе (1-3), кога голманот на гостите успеа да го измами судијата на неверојатен начин.

Голманот успеа да ја одбрани топката од зад мрежата, па главниот судија помисли дека таа не завршила во мрежата.