Дилета со деколтето ги возбуди навивачите на „Џузепе Меаца“ (ФОТО)

Атрактивната италијанска новинарка Дилета Леота повторно беше во центар на внимание откако се појави на „Џузепе Меаца“ на мечот меѓу Интер и Јувентус (1-0).

Трибините за дербито беа исполнети до последното место, но познатата новинарка ги возбуди фановите со нејзиното атрактивно издание.