Балотели бил пијан кога ја направил сообраќајката!?

Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели синоќа доживеа сообраќајна несреќа во близина на родниот град Бреша каде го скршил своето Ауди.

Според информациите од тамошните медиуми, тој одбил да направи алко-тест и покрај тоа што полицијата инсистирала. Поради тоа му е одземена возачката дозвола и ќе одговара за судирот што го предизвикал.

Во моментов Балотели е член на турскиот прволигаш Адана, но не игра поради повреда од која заздравува во татковината.