Поранешен кошаркар на Фени постигна спектакуларна тројка од - половина терен (ВИДЕО)

Црногорскиот кошаркар Горан Гајовиќ, кој во 2014 година го носеше дресот на Фени, е креатор на спектакуларен кош на меч во Купот на Романија.

Гајовиќ во финишот на првата четвртина имаше дефанзивен скок, а потоа по неколку дриблинзи од својата половина испрати удар кон противничкиот кош и со звукот на сирената постигна спектакуларна тројка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@gorostas_11 with the shot 🔥💪🏼🦅

A post shared by BCM U FC ARGEȘ PITEȘTI (@bcmufcarges) on