Обрадовиќ доби жестока казна по скандалот во финалето на Суперлигата

Кошаркарскиот сојуз на Србија ги изрече казните по скандалот во финалната серија на Суперлигата кога тренерот Жељко Обрадовиќ ја повлече екипата од теренот.

Партизан го загуби финалето од Црвена Звезда, по што беше изречена суспензија од четири меча во првенството, а клубот ќе мора да плати 600.000 динари.

Суспензија од четири меча беше изречена и за тим-менаџерот на Партизан, Лука Виликиќ.