Гркот Јанис со спектакуларно забивање ги понижи Шпанците (ВИДЕО)

Грчката кошаркарска репрезентација славеше против Шпанија со убедливи 86-70, а повторно спектакуларен меч одигра НБА-ѕвездата, Јанис Адеткумпо.

Гркот постигна неверојатни 31 поен и 10 скокови за само 20 минути на паркетот, а притоа имаше и неверојатно забивање кое ги воодушеви навивачите.