Државен проект: Навивачите на Звезда пак го провоцираа Обрадовиќ (ФОТО)

По речиси три сезони, Жељко Обрадовиќ е со само еден трофеј како тренер на Партизан и затоа во последно време постојано е цел на провокации и сеир од навивачите на Црвена Звезда.

Денеска, дел од нив излегоа со маички на кои го имаше ликот на најуспешниот европски тренер, а под него натпис „Државен проект“. Освен тоа, Обрадовиќ мораше во текот на целиот натпревар да трпи навреди од противничките фанови кои повторно му порачаа „да го земе Мајкл Џордан“.

На крајот Звезда повторно славеше и има водство од 2-0 во финалната серија од АБА лигата која се игра до три победи.