Водител „удри“ по бившиот кошаркар: Без Пипен и Џексон, Џордан е само мит!

Мајкл Џордан реши да го продаде Шарлот хорнетс по неуспешните резултати кои ги имаше екипата, а на тоа реагираше американскиот спортски водител Колин Каухрд.

Водителот го нападна легендарниот кошаркар дека не направил ништо друго во кариерата, освен титулите во НБА со Чикаго булс, кога покрај себе ги имал Скоти Пипен и Фил Џексон.

„Влезе во бејзболот и не се прослави. Сакаше да биде газда, а на крајот не направи ништо посебно. Мора да разберете дека ако ги тргнеме Пипен и Џексон, Џордан е само мит. Тој не е ништо посебно“, вели водителот.