Само еден тим е заинтересиран за Кајри Ирвинг - ЛА Лејкерс

Кајри Ирвинг дефинитивно нема да продолжи во таборот на Бруклин следната сезона. Ѕвездата побарал да биде трејдуван и на Нетс им доставил листа на потенцијални тимови. 

Наводно само еден тим досега покажал сериозен интерес да го ангажира Ирвинг, а тоа е Лос Анџелес лејкерс. Можно е повторно да се обединат Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг од времето кога играа во Кливленд. 

Лејкерс веројатно ќе размислуваат за трејд на Расел Вестбрук, кој воедно е најплатениот играч во нивниот ростер.