Мајкл Џордан ќе го внесе Коби Брајант во „Куќата на славните“

Легендарниот кошаркар од НБА-лигата, Коби Брајант, кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа, се очекува да влезе во „Куќата на славните“, а честа да го внесе во неа му припадна на уште еден неверојатен кошаркар, и тоа Мајкл Џордан.

Церемонијата е закажана за 15 мај, а освен Брајант, во „Куќата на славните“ ќе влезат и Тим Данкан, Кевин Гарнет и Руди Томјановиќ.

BREAKING: Michael Jordan will present Kobe Bryant into the Basketball Hall of Fame. Jordan will deliver a speech for...

Posted by NBA Buzz on Thursday, April 15, 2021