Лејкерс го има потегот на мечот: Џејмс со одлична асистенција за лесни поени на Дејвис (ВИДЕО)

Лос Анџелес лејкерс синоќа го запишаа третиот пораз сезонава, откако Далас маверикс славеше со 114-100.

Лејкерс добро го почна мечот, но по првото полувреме следеше голем пад во играта и тоа го искористија Далас маверикс и Лука Дончиќ.

Најдобар потег на мечот имаа Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, откако „кралот“ му асистираше на Дејвис за лесни поени.