Јокиќ постигна одличен кош, а коментаторот викна: Тројка! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер нагетс убедливо славеа против Сан Антонио спарс со 108-90 во петтиот меч од четвртфиналето на Западот и во наредниот меч ќе имаат шанса да обезбедат пласман во полуфинале, зашто водат во моментов со 3-2.

Никола Јокиќ беше одличен, па за 33 минути постигнати на теренот постигна 16 поени, а имаше и 11 скокови. Интересно е тоа што Србинот во еден момент постигна одличен кош, а коментаторот во транс викна: Тројка!

Тоа може да го слушнете на 0.52 од видеото.