Евролигата го суспендираше Теодосиќ, му даде и парична казна!

Ѕвездата на Црвена звезда, искусниот Милош Теодосиќ е казнет од Евролигата поради неговото однесување кон судиите на мечот против Ефес.

На мечот меѓу Ефес и Црвена звезда, Теодосиќ најпрво направи фаул, потоа влезе во вербален дуел со играч на Ефес, па почна да вика и на судијата кој му додели техничка грешка.

Поради неговото недолично однесување, Евролигата му врачи суспензија од два натпревари и парична казна од 15.000 евра.