И навивачите на Работнички пееја за Мац (ВИДЕО)

Освен тоа што во „Јане Сандански“ се беше во знакот на неодамна починатиот Марјан Михајловски, денеска овации за него имаше и во Кале каде во борба за третото место играа Работнички и ТФТ.

Домашните навивачи извадија транспарент на кој пишуваше „Почивај во мир, Маци“, а потоа скандираа за Михајловски.

 

 

Со тоа, Сити Парк Бојс покажаа дека има нешто повеќе од големото ривалство меѓу Работнички и МЗТ Скопје.