Трагедија на Сепанг: Почина азиски возач по пад од својот мотор (ВИДЕО)

Марк Маркез имаше инцидент пред неколку часа во квалификациите на Сепанг, а потоа се случи уште еден инцидент, кој на крајот заврши трагично.

По квалификациите во Мото ГП, на „Азија талент купот“, Афридза Мунадар излета од патеката, па веднаш возачот бил пренесен во болница.

Сепак, возачот на Хонда им подлегна на повредите и го загуби животот.