Саинц на глупав начин ќе си ја дупнеше главата (ВИДЕО)

Возачот на Ферари, Карлос Саинц немаше среќа на вториот тренинг пред трката во Мајами, кога изгуби контрола врз болидот и го искрши, а денеска си направи нов проблем и за малку ќе заработеше бизарна повреда.

Шпанецот се обидуваше да помине низ еден мал отвор на оградата, при што со сета сила си ја удри главата во металната ограда.