Култхард со трамвај ги возеше граѓаните на Сараево (ФОТО)

Поранешниот возач во Формула 1, Дејвид Култхард е во Сараево, БиХ каде што треба да настапи на спекткауларниот настан на Ред Бул, кој ќе се одржи в недела.

Култхард реши да го искористи своето слободно време и да вози трамвај низ босанскиот град, а со тоа ги изненади граѓаните.