Најдобриот словенечки судија фатен во оргии со српската старлета Тијана Ајфон!

Познатиот словенечки фудбалски судија Славко Винчиќ вчера беше уапсен во Босна и Херцеговина. Тој сезонава судеше три натпревари од Лигата на шампиони, а по најновите информации е откриено дека бил фатен во оргии со српската старлета Тијана Ајфон и три нејзини пријателки.

Словенечките медиуми пишуваат дека Винчиќ не бил организзатор, туку еден од гостите на забавата и бил приведен како сведок, по што бил пуштен на слобода.

Акцијата била изведена од страна на полицијата, а вкупно биле уапсени 16 лица за кои се сомнева дека припаѓаат на меѓународна криминална група, која се занимава со дрога и оружје.

„Во претресот на викендицата биле пронајдени и одземани 14 пакети кокаин, медицинска дрога, 10 пиштоли, три панцири, телефони, лаптопи...“, соопштија од полицијата.