Лаказет излезе сам пред голманот и погоди пречка (ВИДЕО)

Арсенал и Славија Прага во моментов играат во четвртфиналето од Лига Европа, а во Лондон нема голови бидејќи во 62. минута Александре Лаказет не искористи одлична шанса кога излезе сам пред противничкиот голман, но сепак погоди пречка.