Халанд побара шише вода само за да го тресне од земја (ВИДЕО)

Ѕвездата на Салцбург, Ерлинг Халанд не беше среќен поради вториот постигнат гол на Ливерпул. За да ја искаже својата фрустрација побара шише вода од клупата, за да може само да го тресне од земја во нервоза.