Еврогол на Дембеле за водство на Барса, па поништен гол за Јуве (ВИДЕО)

Дербито во второто коко во Лигата на шампионите помеѓу Јувентус и Барселона тргна фантастично, иако мечот не дојде ни до половина од првиот дел, откако Осман Дембеле со бомба и вистински еврогол ѝ донесе водство на Барса, а потоа „старата дама“ проба екпресно да возврати, алваро Морада ја погоди каталонската мрежа, ама погодокот беше поништен поради офасјд.