Безпоштеден фаул: Јанг го тресна Ди Марија од трибина! (ВИДЕО)

Голема војна се води на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ, иако мрежите мируваа во првите 45 минути, а во 40. минута од мечот Ешли Јанг и Анхел Ди Марија имаа жесток дуел.

Дефанзивецот на „црвените ѓаволи“ немаше милост за неговиот противник, па го турна Ди Марија, кој за малку ќе завршеше во публика, а притоа можеше да заработи и некоја посериозна повреда.