Страшна мајсторија: Постигна гол со „ножички“ од надвор од шеснаесетникот (ВИДЕО)

Портланд тимберс славеа со 2-0 против Сан Хозе ертквејкс со 2-0 во рамки на МЛС-лигата. За вториот гол на домашниот состав ќе се зборува уште долго. 

Даирон Асприлја постигна неверојатен погодок со „ножички“ надвор од шеснаесетникот и потсети на оној фамозен гол на Златан Ибрахимовиќ против Англија. 

Вистинска мајсторија, откако реално гостинскиот голман му ја подари топката.