Приведен поранешен соиграч на Пандев – конзумирал кокаин и ѝ бегал на полицијата!

Поранешниот младински репрезентативец на Аргентина, Рикардо Сентурион, кој пред шест години кус период беше соиграч на нашиот Горан Пандев во Џенова, бил приведен од полицијата во Буенос Аирес, откако бил позитивен на тест на кокаин при рутинска контрола.

Тој се обидел да побегне, но полицајците успеале да го стигнат и уапсат, бидејќи бил позитивен на тестот за дрога, додека неговиот наод бил негативен на алкотестот.

Сентурион е надвор од теренот уште од април годинава, а негов последен клуб му бил Баракас, каде што бил на позајмица од Велез сарсфилд. Тој и досега имал проблеми со полицијата, со оглед што во 2018 година поминал на црвено светло на семафор и одбил алкотест, а во 2020 година девојка го обвинила за сексуален напад за време на забава со соиграчите.