На ќерките им дал имиња по еден од најдобрите фудбалери во историјата - Мара и Дона! (ФОТО)

Аргентинците не можат да ги запрат солзите ниту три дена по смртта на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој имаше срцев удар во неговиот дом во средата.

На интернет се појави една приказна за Волтер Ротундо, кој на своите ќерки им дал имиња по еден од најдобрите фудбалери во историјата.

„Кога го видов Марадона како плаче по загубеното финале на Светското првенство во 1990 година, решив да им дадам имиња на моите ќерки според него“, вели Аргентинецот.