Тошевски постигна деби-гол за Горњик Жабже (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Давид Тошевски конечно ја надмина повреда и на своето деби во дресот на Горњик Жабже постигна гол во победата против Радмојак со 2-0.

Тошевски се пресели во дресот на Горник на позајмица од Ростов, а одлично се претстави уште на своето деби кога една одбиена топка испрати во голот на противникот.

Македонецот на полувреме беше заменет од Лукас Подолски, кој го доигра натпреварот за Горник Жабже.